Marek Přidal - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Chomoutov, 8.3.2024 10.03.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) Tovačov, 16.3.2024 02.04.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) Tovačov, 16.3.2024 02.04.2024
Labuť velká (Cygnus olor) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Chomoutov, 8.3.2024 10.03.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) Litovel, 6.3.2024 10.03.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) Majetín, 1.4.2024 14.04.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) Tovačov, 1.4.2024 02.04.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) Troubecké jezero, 3.2.2024 03.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Polák velký (Aythya ferina) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Medard, 1.1.2024 01.01.2024
Turpan černý (Melanitta nigra) Medard, 1.1.2024 01.01.2024
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) Tovačov, 9.3.2024 02.04.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) Troubecké jezero, 3.2.2024 03.02.2024
Morčák velký (Mergus merganser) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Chomoutov, 8.3.2024 10.03.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) Senice na Hané, 9.3.2024 10.03.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Senice na Hané, 9.3.2024 10.03.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Most, 1.1.2024 01.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Olomouc, 3.1.2024 12.01.2024
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) Troubecké jezero, 3.2.2024 03.02.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Medard, 1.1.2024 24.01.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Senice na Hané, 9.3.2024 10.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Vrbátky, 1.4.2024 14.04.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Racek bouřní (Larus canus) Most, 1.1.2024 01.01.2024
Racek mořský (Larus marinus) Most, 1.1.2024 04.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Most, 1.1.2024 10.03.2024
Potáplice malá (Gavia stellata) Most, 1.1.2024 01.01.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Vrbátky, 1.4.2024 14.04.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Horka nad Moravou, 11.4.2024 14.04.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Volavka bílá (Ardea alba) Medard, 1.1.2024 01.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Horka nad Moravou, 11.4.2024 14.04.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Tovačov, 1.4.2024 02.04.2024
Orel královský (Aquila heliaca) Nové Mlýny, 3.3.2024 10.03.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Slatinky, 14.4.2024 14.04.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Luňák červený (Milvus milvus) Nové Mlýny, 3.3.2024 10.03.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) Vojnice, 1.4.2024 14.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Nové Mlýny, 3.3.2024 10.03.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) Nové Mlýny, 3.3.2024 10.03.2024
Káně lesní (Buteo buteo) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Vernířovice, 14.2.2024 10.03.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Olomouc, 3.1.2024 12.01.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Žluna zelená (Picus viridis) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Medard, 1.1.2024 01.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Straka obecná (Pica pica) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) Ostrava, 4.3.2024 10.03.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) Nové Mlýny, 3.3.2024 10.03.2024
Vrána černá (Corvus corone) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Medard, 1.1.2024 04.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Lutín, 3.1.2024 12.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) Slatinky, 2.1.2024 10.03.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Tovačov, 1.4.2024 02.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Slatinky, 14.4.2024 14.04.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) Slatinky, 14.4.2024 14.04.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) Vrbátky, 1.4.2024 02.04.2024
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Pavlov, 2.3.2024 10.03.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Slatinky, 1.4.2024 02.04.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Kos černý (Turdus merula) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Milada, 1.1.2024 01.01.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) Majetín, 14.4.2024 14.04.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Slatinky, 1.4.2024 02.04.2024
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Tovačov, 9.3.2024 02.04.2024
Vrabec polní (Passer montanus) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) Tovačov, 9.3.2024 10.03.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Chomoutov, 28.3.2024 02.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) Chomoutov, 28.3.2024 14.04.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) Vernířovice, 14.2.2024 10.03.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) Medard, 1.1.2024 01.01.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Třebčín, 12.1.2024 12.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) Slatinky, 1.3.2024 10.03.2024
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Slatinky, 7.1.2024 08.01.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Slatinky, 2.1.2024 12.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Slatinky, 14.4.2024 14.04.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) Slatinky, 1.3.2024 10.03.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Slatinky, 1.3.2024 10.03.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Chomoutov, 8.3.2024 10.03.2024