Pavel Albert - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 12.1. Dívčice (CB) 13. 1. 2019
Husa velká (Anser anser) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 1.2. pole - Dasný (CB) 10. 2. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. Turovec (TA) 1. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.1. Dasný (CB) 13. 1. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 19.2. Domin (CB) 24. 2. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 9.4. Dasný (CB) 9. 4. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 14.4. r. Munický (CB) 22. 4. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 9.2. rybník Káňov (JH) 10. 2. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Turovec (TA) 1. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 5.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 6. 1. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 9.2. rybník Káňov (JH) 10. 2. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 22.2. Mokřina u Volešku (CB) 24. 2. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 25.2. rybník Dasenský (CB) 25. 2. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 9.2. rybník Káňov (JH) 10. 2. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 9.2. rybník Káňov (JH) 10. 2. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 13.1. r. Starohaklovský (CB) 13. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 9.2. rybník Káňov (JH) 10. 2. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1. r. Služebný (JH) 6. 1. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 21.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) 21.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 21.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 26.6. Želnava (PT) 26. 6. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 6.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 6. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 12.4. Domin (CB) 22. 4. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 22.2. Domin (CB) 24. 2. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 9.4. Domin (CB) 9. 4. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 2.6. Blatná (ST) 2. 6. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 16.3. PR Vrbenské rybníky (CB) 18. 3. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 4.3. PR Vrbenské rybníky (CB) 4. 3. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 17.3. r. N. Vrbenský (CB) 7. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 6.1. Dasný (CB) 6. 1. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 29.4. r. Volešek (CB) 30. 4. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 11.1. ZOO Hluboká n. Vlt. (CB) 13. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 22.4. Nová Pec (PT) 22. 4. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 7.4. Velký Pištínský rybník (CB) 7. 4. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 6.1. Dasný (CB) 6. 1. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 8.5. 8. 5. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 5.7. 10. 7. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) 1. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 24.2. Zbudovská blata (CB) 4. 3. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 5.7. 10. 7. 2019
Chřástal polní (Crex crex) 25.6. Nová Pec (PT) 26. 6. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 25.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 25. 2. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 25.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 25. 2. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 16.2. Horní Slověnice (CB) 4. 3. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 7.4. r. Březovec (CB) 7. 4. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 25.4. r. Domin (CB) 25. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 22.2. Pašice (CB) 7. 4. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 22.2. Mokřina u Volešku (CB) 24. 2. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 7.4. r. Březovec (CB) 7. 4. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 7.4. Pašice (CB) 7. 4. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 23.6. r. Knížecí (CB) 26. 6. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 7.4. Pašice (CB) 7. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 11.5. r. Vyšatov (CB) 12. 5. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 31.3. r. Domin (CB) 31. 3. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 29.1. Hl. n. Vltavou (CB) 10. 2. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 29.3. r. Domin (CB) 7. 4. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 25.4. r. Domin (CB) 25. 4. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 22.4. r. Dehtář (CB) 22. 4. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 2.5. r. Řežabinec (PI) 5. 5. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. České Budějovice (CB) 1. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 6.4. Nová Pec (PT) 7. 4. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 25.2. České Budějovice (CB) 25. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 26.5. Hl. nad. Vltavou (CB) 27. 5. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Načeradec (BN) 13. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 19.4. Nová Pec (PT) 25. 4. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) 21.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 15.3. České Budějovice (CB) 10. 3. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 30.4. sídl. Vltava (CB) 30. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 6.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 6. 1. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 26.6. 26. 6. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 26.5. Hl. nad. Vltavou (CB) 27. 5. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 14.5. 15. 5. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 5.3. ZOO Hluboká n. Vlt. (CB) 6. 3. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 25.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 25. 2. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 17.3. u ryb. Volešek (CB) 18. 3. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 6.1. Dasný (CB) 6. 1. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 7.7. Nová Pec (PT) 10. 7. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 21.1. Lhota (CB) 21. 1. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 14.5. 15. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 4.5. Stožec (PT) 5. 5. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1. České Budějovice (CB) 6. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. České Budějovice (CB) 6. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 21.1. r. Koclířov (JH) 21. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Turovec (TA) 13. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 6.1. Dasný (CB) 6. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 4.5. Stožec (PT) 5. 5. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 9.4. PR Vrbenské rybníky (CB) 9. 4. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 5.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 13. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 27.5. Dívčice (CB) 2. 6. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 5.7. 10. 7. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 4.3. Pašice (CB) 4. 3. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 2.6. Blatná (ST) 2. 6. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 24.3. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) 31. 3. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 24.4. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) 25. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 31.3. PR Vrbenské rybníky (CB) 31. 3. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17.3. u ryb. Volešek (CB) 18. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 18.5. Nová Pec (PT) 20. 5. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 27.5. Dívčice (CB) 10. 7. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 8.5. 8. 5. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 2.5. r. Řežabinec (PI) 5. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 8.5. 8. 5. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 7.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 8. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 2.5. r. Řežabinec (PI) 5. 5. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 9.4. Nové Dvory (CB) 9. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 8.5. 8. 5. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 20.5. Nové Dvory (CB) 20. 5. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 18.5. Nová Pec (PT) 20. 5. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 17.3. u ryb. Volešek (CB) 18. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 5.1. PR Vrbeské rybníky (CB) 13. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 3.5. ZOO Hl. n. Vlt. (CB) 5. 5. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 19.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 24. 2. 2019
Kos černý (Turdus merula) 11.1. ZOO Hluboká n. Vlt. (CB) 13. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 6.1. Nové Dvory (CB) 6. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 4.3. Pašice (CB) 4. 3. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 22.2. ZOO Hl. nad Vltavou (CB) 24. 2. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 8.5. 8. 5. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 23.4. PR Vrbenské rybníky (CB) 25. 4. 2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 29.6. PR Vrbenské rybníky (CB) 10. 7. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 18.3. Bezdrevská 21, ČB (CB) 18. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 28.4. sídl. Vltava, Č.B. (CB) 29. 4. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 4.5. Stožec (PT) 5. 5. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 3.1. ZOO Hluboká nad Vlt. (CB) 6. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 6.1. Nové Dvory (CB) 6. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 8.5. 8. 5. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 27.5. Pašice (CB) 26. 6. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 18.5. Nová Pec (PT) 20. 5. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 16.3. Turovec (TA) 10. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 20.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 22.4. NP Šumava (PT) 22. 4. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 7.4. r. Březovec (CB) 7. 4. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 31.3. PR Vrbenské rybníky (CB) 31. 3. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 12.5. PR Vrbenské rybníky (CB) 15. 5. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1. Načeradec (BN) 1. 1. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 24.6. Záhvozdí (PT) 26. 6. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 25.2. PR Vrbenské rybníky (CB) 25. 2. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.6. Hněvkov (ST) 2. 6. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 7.4. Nová Pec (PT) 7. 4. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 25.4. ZOO Hl. nad Vltavou (CB) 25. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 5.1. PR Vrbenské rybníky (CB) 6. 1. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 6.1. Nové Dvory (CB) 6. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2.5. r. Řežabinec (PI) 5. 5. 2019