Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
15.2. Břilice (JH) |
15.03.2020 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
20.10. rybník Koclířov (JH) |
20.10.2020 |
Husa velká (Anser anser) |
3.1. r. Munický (CB) |
05.01.2020 |
Husa polní (Anser fabalis) |
11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
11.01.2020 |
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) |
15.2. r. Služebný (JH) |
15.03.2020 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
11.01.2020 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
3.1. r. Munický (CB) |
05.01.2020 |
Husa malá (Anser erythropus) |
11.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
11.01.2020 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) |
08.01.2020 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
3.1. České Budějovice (CB) |
05.01.2020 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
8.2. r. Černá (CB) |
10.02.2020 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
1.1. r. Munický (CB) |
01.01.2020 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
6.4. r. Domin (CB) |
12.04.2020 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
15.3. r. Mlýnský (CB) |
20.03.2020 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) |
08.01.2020 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
23.3. r. Domin (CB) |
25.03.2020 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. r. Munický (CB) |
01.01.2020 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
15.3. r. Mlýnský (CB) |
20.03.2020 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
14.3. r. Starohaklovský (CB) |
15.03.2020 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
14.3. r. Starohaklovský (CB) |
15.03.2020 |
Polák velký (Aythya ferina) |
11.1. r. Koclířov (JH) |
11.01.2020 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
14.3. r. Starohaklovský (CB) |
15.03.2020 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
30.12. r. Bošilecký (CB) |
30.12.2020 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
9.1. Dívčice (CB) |
09.01.2020 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
7.1. ř. Vltava Č.B. (CB) |
08.01.2020 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
11.1. r. Koclířov (JH) |
11.01.2020 |
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) |
26.9. Nová Pec (PT) |
28.09.2020 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
11.4. Šumava (PT) |
12.04.2020 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
20.6. Pištín (CB) |
20.06.2020 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
9.1. Dívčice (CB) |
09.01.2020 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
13.6. Nová Pec (PT) |
15.06.2020 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
3.5. České Budějovice (CB) |
05.05.2020 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
26.4. Želnava (PT) |
26.04.2020 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
25.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
24.2. Turovec (TA) |
24.02.2020 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
30.7. Novosedly (CB) |
30.07.2020 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
6.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
08.01.2020 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
13.6. Nová Pec (PT) |
15.06.2020 |
Chřástal polní (Crex crex) |
23.5. Záhvozdí (PT) |
24.05.2020 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
13.6. Nová Pec (PT) |
15.06.2020 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
9.2. ř. Vltava, Praha |
10.02.2020 |
Lyska černá (Fulica atra) |
20.1. r. Černá (CB) |
20.01.2020 |
Chřástal malý (Zapornia parva) |
1.9. r. Domin (CB) |
15.09.2020 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
15.2. Břilice (JH) |
15.03.2020 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
9.2. ř. Vltava, Praha |
10.02.2020 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
2.10. r. Rod (JH) |
05.10.2020 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
24.2. r. Volešek (CB) |
24.02.2020 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
23.3. r. Starohaklovský (CB) |
25.03.2020 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
20.4. r. Bezdrev (CB) |
26.04.2020 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
21.4. r. Vyšatov (CB) |
26.04.2020 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
8.4. r. Vyšatov (CB) |
12.04.2020 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
3.2. r. Dehtář (CB) |
03.02.2020 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
5.10. r. Dehtář (VB) |
05.10.2020 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
14.5. r. Novohaklovský (CB) |
09.06.2020 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
2.4. r. Novohaklovský (CB) |
06.04.2020 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
2.4. r. Novohaklovský (CB) |
06.04.2020 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
26.7. r. Horní, Novosedly (CB) |
30.07.2020 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
16.4. r. Vyšatov (CB) |
16.04.2020 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
2.4. r. Novohaklovský (CB) |
06.04.2020 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
1.9. r. Domin (CB) |
15.09.2020 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
14.5. r. Novohaklovský (CB) |
24.05.2020 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
11.9. r. Domin |
15.09.2020 |
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) |
15.5. r. Novohaklovský (CB) |
28.09.2020 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
24.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
2.4. r. Novohaklovský (CB) |
12.04.2020 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
20.4. r. Bezdrev (CB) |
26.04.2020 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
14.6. r. Řežabinec (PI) |
15.06.2020 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
2.4. r. Novohaklovský (CB) |
05.05.2020 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
14.5. r. Novohaklovský (CB) |
24.05.2020 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
16.4. r. Vyšatov (CB) |
16.04.2020 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
16.4. r. Domin (CB) |
16.04.2020 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
12.1. r. Starohaklovský (CB) |
13.01.2020 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
1.9. r. Koclířov (JH) |
15.09.2020 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
23.3. r. Domin (CB) |
05.05.2020 |
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) |
11.10. r. Velký Tisý (JH) |
11.10.2020 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
3.2. r. Dehtář (CB) |
03.02.2020 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
11.10. r. Velký Tisý (JH) |
11.10.2020 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
20.4. r. Vyšatov (CB) |
26.04.2020 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
5.4. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) |
06.04.2020 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
11.3. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) |
15.03.2020 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
3.2. r. Dehtář (CB) |
03.02.2020 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
3.3. r. Nový Vrbenský (CB) |
15.03.2020 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
15.3. r. Nový Vrbenský (CB) |
20.03.2020 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. r. Munický (CB) |
01.01.2020 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
3.1. České Budějovice (CB) |
05.01.2020 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
16.4. r. Nový Vrbenský (CB) |
16.04.2020 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
8.5. Načeradec (BN) |
11.05.2020 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
22.5. Nová Pec (PT) |
24.05.2020 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
23.3. Nové Dvory (CB) |
25.03.2020 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
1.12. Dehtáře (CB) |
01.12.2020 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
8.5. Načeradec (BN) |
11.05.2020 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
3.4. Kájov (CK) |
12.04.2020 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
24.4. Kladenské Rovné (CK) |
26.04.2020 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
9.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
09.01.2020 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
08.01.2020 |
Sova pálená (Tyto alba) |
7.10. |
10.10.2020 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
27.9. Nová Pec (PT) |
28.09.2020 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
23.11. Č.B., sídl. Vltava (CB) |
25.11.2020 |
Výr velký (Bubo bubo) |
2.2. Hluboká nad Vltavou (CB) |
03.02.2020 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
25.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. r. Munický (CB) |
01.01.2020 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
6.6. Mladošovice (CB) |
09.06.2020 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
5.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
12.04.2020 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
15.10. Lomnice n/Luž. (JH) |
16.10.2020 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
08.01.2020 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
2.3. Nová Pec (PT) |
15.03.2020 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
29.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
03.02.2020 |
Žluna šedá (Picus canus) |
19.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
26.04.2020 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
9.1. Zbudovská Blata (CB) |
09.01.2020 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
6.6. Mladošovice (CB) |
09.06.2020 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
27.7. Nová Pec (PT) |
30.07.2020 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
11.1. Horní Slověnice (CB) |
11.01.2020 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
6.7. Nová Pec (PT) |
07.07.2020 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
4.5. Hluboká nad Vltavou (CB) |
05.05.2020 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
8.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
08.01.2020 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
23.5. Nová Pec (PT) |
24.05.2020 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
11.1. České Budějovice (CB) |
11.01.2020 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
11.1. České Budějovice (CB) |
11.01.2020 |
Vrána černá (Corvus corone) |
9.1. Zbudovská Blata (CB) |
09.01.2020 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
9.1. Zbudovská Blata (CB) |
09.01.2020 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
11.1. Horní Slověnice (CB) |
11.01.2020 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
25.1. Nová Pec (PT) |
25.01.2020 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
25.1. Nová Pec (PT) |
25.01.2020 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
25.1. Nová Pec (PT) |
25.01.2020 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
08.01.2020 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
11.1. Horní Slověnice (CB) |
11.01.2020 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
11.5. Dívčice (CB) |
11.05.2020 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
8.2. Novosedly (CB) |
10.02.2020 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
4.6. Blatná (ST) |
04.06.2020 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
5.4. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) |
06.04.2020 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
13.4. ZOO hluboká n. Vlt. (CB) |
16.04.2020 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
15.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
15.01.2020 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
2.5. Nová Pec (PT) |
03.05.2020 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
24.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
22.1. Č. Budějovice (CB) |
24.01.2020 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
14.6. r. Řežabinec (PI) |
15.06.2020 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
14.6. r. Řežabinec (PI) |
15.06.2020 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
4.5. r. Domin (CB) |
05.05.2020 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
14.6. r. Řežabinec (PI) |
15.06.2020 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
21.5. PR Vrbenské rybníky (CB) |
24.05.2020 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
26.4. Želnava (PT) |
26.04.2020 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
2.5. Nová Pec (PT) |
03.05.2020 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
2.5. Nová Pec (PT) |
03.05.2020 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
25.10. Nová Pec (PT) |
26.10.2020 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
29.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
03.02.2020 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
26.1. r. Kupinský (JH) |
28.01.2020 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
21.6. ZOO Hl. nad Vlt. (CB) |
22.06.2020 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
3.2. Strýčice (CB) |
17.02.2020 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
15.4. České Budějovice (CB) |
26.04.2020 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
3.2. u r. Dehtář (CB) |
03.02.2020 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
11.1. Ratibořské Hory (CB) |
11.01.2020 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
2.5. Nová Pec (PT) |
03.05.2020 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
15.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
15.01.2020 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
11.5. Dívčice (CB) |
11.05.2020 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
14.6. r. Řežabinec (PI) |
15.06.2020 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
21.5. PR Vrbenské rybníky (CB) |
24.05.2020 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
21.4. Čejkovice (CB) |
26.04.2020 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
20.1. Haklovy Dvory (CB) |
20.01.2020 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
21.4. Bavorovice (CB) |
26.04.2020 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
23.5. Nová Pec (PT) |
24.05.2020 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
24.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
24.01.2020 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. Hluboká nad Vltavou (CB) |
01.01.2020 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
25.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
20.1. Haklovy Dvory (CB) |
20.01.2020 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
20.1. r. Domin (CB) |
24.01.2020 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
2.5. Nová Pec (PT) |
03.05.2020 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
25.4. Nová Pec (PT) |
26.04.2020 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
26.1. r. Kupinský (JH) |
28.01.2020 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
11.1. Horní Slověnice (CB) |
11.01.2020 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
23.5. Nová Pec (PT) |
24.05.2020 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
23.5. Záhvozdí (PT) |
24.05.2020 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
15.3. Vrbenské rybníky (CB) |
25.03.2020 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
12.2. Turovec (CB) |
17.02.2020 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
3.5. Černá v Pošumaví (CK) |
03.05.2020 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
8.5. Načeradec (BN) |
11.05.2020 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
4.4. Nová Pec (PT) |
12.04.2020 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
13.1. u r. Dehtář (CB) |
13.01.2020 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
25.3. Vrbenské rybníky (CB) |
25.03.2020 |