Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
24.1. r. Volešek (CB) |
27.01.2022 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
21.3. r. Drážky (ST) |
27.03.2022 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
1.1. Vlhlavy (CB) |
01.01.2022 |
Husa velká (Anser anser) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
4.1. Zavadilka (CB) |
12.01.2022 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Husa malá (Anser erythropus) |
26.3. r. Velký Potočný (PI) |
27.03.2022 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
1.1. r. Břilický (JH) |
01.01.2022 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
1.1. r. Nový Vrbenský (CB) |
01.01.2022 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
10.2. r. Domin (CB) |
11.02.2022 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
24.8. r. Blatec (CB) |
08.09.2022 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
17.3. r. Munický (CB) |
17.03.2022 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
10.2. r. Nový Vrbenský (CB) |
11.02.2022 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
10.2. r. Domin (CB) |
11.02.2022 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
24.1. r. Volešek (CB) |
27.01.2022 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. ř. Vltava Č.B. (CB) |
01.01.2022 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
12.10. r. Domin (CB) |
14.10.2022 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
24.2. r. Domin (CB) |
03.03.2022 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
20.3. r. Nový Vrbenský (CB) |
27.03.2022 |
Polák velký (Aythya ferina) |
8.1. r. Mlýnský - Čejkovice (CB) |
12.01.2022 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
8.1. r. Mlýnský - Čejkovice (CB) |
12.01.2022 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
17.12. ř. Vltava, Praha |
23.12.2022 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
17.12. ř. Vltava, Praha |
23.12.2022 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
1.1. r. Bažina (CB) |
01.01.2022 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
21.2. sádky Čejkovice (CB) |
21.02.2022 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1. r. Dehtář (CB) |
01.01.2022 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
11.12. r. Dehtář (CB) |
23.12.2022 |
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) |
24.9. Nová Pec (PT) |
14.10.2022 |
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) |
10.11. Nová Pec (PT) |
23.12.2022 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
17.4. NP Šumava (PT) |
19.04.2022 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
26.4. České Vrbné (CB) |
26.04.2022 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
1.1. Sídl. Vltava (CB) |
01.01.2022 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
26.6. sídl. Vltava, Č.B. |
08.07.2022 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
10.5. České Budějovice |
10.05.2022 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
26.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
26.04.2022 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1. Sídl. Vltava (CB) |
01.01.2022 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
14.5. Nová Pec (PT) |
19.05.2022 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
3.3. Hluboká nad Vltavou (CB) |
03.03.2022 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
8.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
12.01.2022 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
10.7. Nová Pec (PT) |
31.07.2022 |
Chřástal polní (Crex crex) |
6.6. NP Šumava (PT) |
09.06.2022 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
18.1. r. Nový vrbenský (CB) |
18.01.2022 |
Lyska černá (Fulica atra) |
27.2. r. Volešek (CB) |
05.03.2022 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
17.4. NP Šumava (PT) |
19.04.2022 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
27.3. r. Domin (CB) |
27.03.2022 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
18.2. r. Munický (CB) |
21.02.2022 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
26.3. r. Domin (CB) |
27.03.2022 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
23.3. Pašice (CB) |
27.03.2022 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
6.2. Novosedly (CB) |
17.02.2022 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
23.3. Pašice (CB) |
27.03.2022 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
1.10. r. Mlýnský (CB) |
14.10.2022 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
7.9. r. Mlýnský (CB) |
08.09.2022 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
29.4. |
30.04.2022 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
24.8. pole Zliv (CB) |
08.09.2022 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
8.5. Čejkovice (CB) |
10.05.2022 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
12.3. r. Služebný (JH) |
17.03.2022 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
7.9. r. Mlýnský (CB) |
08.09.2022 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
7.9. r. Mlýnský (CB) |
08.09.2022 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
7.9. r. Mlýnský (CB) |
08.09.2022 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
16.9. r. Mlýnský (CB) |
14.10.2022 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
4.6. Nová Pec (PT) |
09.06.2022 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
7.9. r. Mlýnský (CB) |
08.09.2022 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
|
30.04.2022 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
12.1. r. Volešek (CB) |
12.01.2022 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
9.5. r. Starohaklovský (CB) |
10.05.2022 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
26.3. r. Domin (CB) |
27.03.2022 |
Racek bouřní (Larus canus) |
15.12. r. Nový Vrbenský (CB) |
23.12.2022 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
17.12. řeka Vltava, Praha |
23.12.2022 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
23.1. r. Horusický (TA) |
31.01.2022 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
29.12. r. Služebný (JH) |
31.12.2022 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
16.6. r. Domin (CB) |
08.07.2022 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
9.4. r. Koclířov (JH) |
26.04.2022 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
30.4. r. Novohaklovský (CB) |
30.04.2022 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
9.5. r. Starohaklovský (CB) |
10.05.2022 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
9.5. r. Starohaklovský (CB) |
10.05.2022 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
22.4. Hl. n. Vlt. (CB) |
26.04.2022 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
30.3. Hl. n. Vlt. (CB) |
26.04.2022 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
7.8. r. Domin (CB) |
08.09.2022 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. r. Nový Vrbenský (CB) |
01.01.2022 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
12.3. r. Nový Vrbenský (CB) |
17.03.2022 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
14.3. r. Nový Vrbenský (CB) |
17.03.2022 |
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) |
8.5. Dasný (CB) |
10.05.2022 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
12.5. r. Nový Vrbenský (CB) |
19.05.2022 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
01.01.2022 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
7.8. r. Mladohaklovský (CB) |
08.09.2022 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
01.01.2022 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
13.4. r. Nový Vrbenský (CB) |
19.04.2022 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
27.4. r. Munický (CB) |
28.04.2022 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
15.7. Nová Pec (PT) |
31.07.2022 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
16.12. ZOO Hl. nad Vltavou |
23.12.2022 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
29.4. |
30.04.2022 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
14.4. r. Munický (CB) |
19.04.2022 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
5.3. Hůrky (CB) |
05.03.2022 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
6.2. Pištín (CB) |
17.02.2022 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
19.5. |
19.05.2022 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
28.1. Pašice (CB) |
31.01.2022 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
2.6. sídl. Vltava, Č.B. |
03.06.2022 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
14.5. Nová Pec (PT) |
19.05.2022 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
27.2. r. Volešek (CB) |
03.03.2022 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
29.4. |
30.04.2022 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
19.5. |
19.05.2022 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
17.2. Hluboká nad Vltavou (CB) |
17.02.2022 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
2.1. České Budějovice |
04.01.2022 |
Žluna šedá (Picus canus) |
3.3. Hluboká nad Vltavou (CB) |
03.03.2022 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
18.7. Novosedly (CB) |
31.07.2022 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
8.1. Lomnice nad Lužnicí (JH) |
12.01.2022 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
3.8. Nová Pec (PT) |
06.08.2022 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
2.5. Hluboká nad Vltavou (CB) |
10.05.2022 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
4.1. České Budějovice |
12.01.2022 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
29.5. Nová Pec (PT) |
03.06.2022 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
2.1. České Budějovice |
04.01.2022 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
2.1. České Budějovice |
04.01.2022 |
Vrána černá (Corvus corone) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
1.1. Břilice (JH) |
01.01.2022 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
8.1. Val (JH) |
12.01.2022 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
16.1. Nová Pec (PT) |
18.01.2022 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
16.1. Nová Pec (PT) |
18.01.2022 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
18.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
2.6. |
03.06.2022 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
29.4. |
30.04.2022 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
27.2. Pašice (CB) |
03.03.2022 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
28.6. Blatná (ST) |
08.07.2022 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
14.4. Hl. n. Vlt. (CB) |
19.04.2022 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
9.5. Hl. n. Vlt. (CB) |
19.05.2022 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
26.2. Nová Pec (PT) |
03.03.2022 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
30.5. Nová Pec (PT) |
01.06.2022 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
9.5. Hl. n. Vlt. (CB) |
19.05.2022 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
22.3. Sídl. Vltava, Č.B. |
27.03.2022 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
2.6. |
03.06.2022 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
29.4. |
30.04.2022 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
29.4. |
30.04.2022 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
2.6. |
03.06.2022 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
29.4. |
30.04.2022 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
29.5. PR Vrbenské rybníky (CB) |
10.05.2022 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
21.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
26.04.2022 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
21.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
26.04.2022 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
29.4. |
30.04.2022 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
14.5. Nová Pec (PT) |
19.05.2022 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
17.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
16.1. Nová Pec (PT) |
18.01.2022 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
29.4. |
30.04.2022 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
12.2. Novosedly (CB) |
03.03.2022 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
26.4. Hluboká nad Vltavou (CB) |
10.05.2022 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
17.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
18.01.2022 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
23.1. Břilice (JH) |
11.02.2022 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
2.6. |
03.06.2022 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
17.2. Hluboká nad Vltavou (CB) |
17.02.2022 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
30.4. Haklovy Dvory (CB) |
30.04.2022 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
29.4. |
30.04.2022 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
18.5. PR Vrbenské rybníky (CB) |
19.05.2022 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
27.4. Hl. n. Vlt. (CB) |
28.04.2022 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
11.4. Hl. n. Vlt. (CB) |
28.04.2022 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
16.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
1.5. Turovec (TA) |
10.05.2022 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
8.1. Řehořinky (JH) |
12.01.2022 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
22.1. Načeradec (BN) |
27.01.2022 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
19.5. |
19.05.2022 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
16.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
5.3. r. Koclířov (JH) |
05.03.2022 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
16.4. Nová Pec (PT) |
19.04.2022 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
17.3. Hluboká nad Vltavou (CB) |
17.03.2022 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1. PR Vrbenské rybníky (CB) |
01.01.2022 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
4.7. Nová Pec (PT) |
08.07.2022 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
22.1. Načeradec (BN) |
27.01.2022 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
8.6. Nová Pec (PT) |
09.06.2022 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
26.1. Nová Pec (PT) |
27.01.2022 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
26.4. České Budějovice (CB) |
26.04.2022 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
24.9. Nová Pec (PT) |
14.10.2022 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
24.1. Pašice (CB) |
27.01.2022 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
29.4. |
30.04.2022 |