Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Berneška tmavá Branta bernicla 16
Berneška rudokrká Branta ruficollis 18
Berneška velká Branta canadensis 18
Berneška bělolící Branta leucopsis 19
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Husa tibetská Anser indicus 7
Husa bělostná Anser rossii 1
Husa sněžní Anser caerulescens 5
Husa velká Anser anser 20
Husa polní Anser fabalis 14
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 12
Husa tundrová Anser serrirostris 18
Husa běločelá Anser albifrons 19
Husa malá Anser erythropus 15
Labuť černá Cygnus atratus 5
Labuť velká Cygnus olor 20
Labuť malá Cygnus columbianus 19
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 19
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 20
Husice liščí Tadorna tadorna 19
Husice rezavá Tadorna ferruginea 19
Pižmovka americká/domácí Cairina moschata 2
Kachnička karolínská Aix sponsa 1
Kachnička mandarínská Aix galericulata 19
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 9
Čírka sibiřská Sibirionetta formosa 1
Čírka modrá Spatula querquedula 20
Čírka modrokřídlá Spatula discors 7
Lžičák pestrý Spatula clypeata 19
Kopřivka obecná Mareca strepera 20
Hvízdák eurasijský Mareca penelope 19
Hvízdák americký Mareca americana 6
Kachna divoká Anas platyrhynchos 20
Ostralka štíhlá Anas acuta 20
Čírka obecná Anas crecca 20
Čírka karolínská Anas carolinensis 4
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 12
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 20
Polák velký Aythya ferina 20
Polák malý Aythya nyroca 18
Polák proužkozobý Aythya collaris 6
Polák chocholačka Aythya fuligula 20
Polák kaholka Aythya marila 19
Polák vlnkovaný Aythya affinis 3
Kajka bělohlavá Polysticta stelleri 7
Kajka královská Somateria spectabilis 10
Kajka mořská Somateria mollissima 18
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 3
Turpan pestrozobý Melanitta perspicillata 4
Turpan hnědý Melanitta fusca 19
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 3
Turpan černý Melanitta nigra 17
Turpan žlutozobý Melanitta americana 2
Hoholka lední Clangula hyemalis 18
Hohol bělavý Bucephala albeola 4
Hohol severní Bucephala clangula 20
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 19
Morčák chocholatý Lophodytes cucullatus 1
Morčák velký Mergus merganser 20
Morčák prostřední Mergus serrator 18
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 6
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 12
Perlička kropenatá Numida meleagris 5
Křepel kalifornský Callipepla californica 2
Křepel virginský Colinus virginianus 2
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 14
Bělokur rousný Lagopus lagopus 12
Bělokur horský Lagopus muta 9
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 12
Tetřívek obecný Lyrurus tetrix 16
Tetřívek kavkazský Lyrurus mlokosiewiczi 5
Koroptev polní Perdix perdix 20
Bažant královský Syrmaticus reevesii 10
Bažant obecný Phasianus colchicus 20
Frankolín křepelčí Ortygornis pondicerianus 10
Frankolín obecný Francolinus francolinus 11
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 6
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 9
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 9
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 11
Křepelka polní Coturnix coturnix 18
Křepelka harlekýn Coturnix delegorguei 4
Orebice berberská Alectoris barbara 12
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 9
Orebice rudá Alectoris rufa 13
Orebice čukar Alectoris chukar 12
Orebice horská Alectoris graeca 12
Orebice Philbyova Alectoris philbyyi 4
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Lelek rezavokrký Caprimulgus ruficollis 11
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 16
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 5
Lelek núbijský Caprimulgus nubicus 5
Lelek etiopský Caprimulgus poliocephalus 4
Rorýs africký Cypsiurus parvus 4
Rorýs velký Tachymarptis melba 16
Rorýs kapverdský Apus alexandri 1
Rorýs obecný Apus apus 21
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 11
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 15
Rorýs světlehrdlý Apus berliozi 1
Rorýs domovní Apus affinis 13
Rorýs kaferský Apus caffer 10
Drop velký Otis tarda 19
Drop hřívnatý Chlamydotis undulata 6
Drop obojkový Chlamydotis macqueenii 12
Drop malý Tetrax tetrax 11
Kukačka bělobrvá Centropus superciliosus 4
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 12
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 3
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 2
Kukačka obecná Cuculus canorus 20
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 11
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 9
Stepokur saharský Pterocles senegallus 12
Stepokur písečný Pterocles orientalis 12
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 8
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 11
Holub skalní/domácí Columba livia 20
Holub doupňák Columba oenas 21
Holub hřivnáč Columba palumbus 21
Holub madeirský Columba trocaz 4
Holub kanárský Columba bollii 6
Holub vavřínový Columba junoniae 6
Holub olivový Columba arquatrix 2
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 20
Hrdlička temná Streptopelia lugens 4
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 4
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 21
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 6
Hrdlička červenooká Streptopelia semitorquata 4
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 18
Hrdlička kapská Oena capensis 12
Holub sahelský Treron waalia 10
Chřástal vodní Rallus aquaticus 20
Chřástal polní Crex crex 17
Chřástal kropenatý Porzana porzana 20
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 21
Lyska černá Fulica atra 21
Lyska hřebenatá Fulica cristata 12
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 13
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 4
Slípka šedohlavá Porphyrio poliocephalus 6
Chřástal nejmenší Zapornia pusilla 3
Chřástal malý Zapornia parva 17
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Jeřáb panenský Grus virgo 2
Jeřáb popelavý Grus grus 21
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 19
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 18
Potápka roháč Podiceps cristatus 20
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 17
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 18
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 18
Plameňák malý Phoeniconaias minor 7
Perepel malý Turnix sylvaticus 4
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 17
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 10
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 19
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 20
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 20
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 21
Čejka trnitá Vanellus spinosus 17
Čejka černoprsá Vanellus indicus 14
Keptuška stepní Vanellus gregarius 14
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 11
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 21
Kulík pacifický Pluvialis fulva 11
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 3
Kulík bledý Pluvialis squatarola 19
Kulík písečný Charadrius hiaticula 21
Kulík říční Charadrius dubius 21
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 18
Kulík tibetský Charadrius atrifrons 2
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 11
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 5
Kulík hnědý Charadrius morinellus 17
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 9
Koliha malá Numenius phaeopus 21
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 19
Břehouš rudý Limosa lapponica 17
Břehouš černoocasý Limosa limosa 20
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 20
Jespák rezavý Calidris canutus 18
Jespák bojovný Calidris pugnax 21
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 16
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 20
Jespák šedý Calidris temminckii 20
Jespák písečný Calidris alba 19
Jespák obecný Calidris alpina 20
Jespák mořský Calidris maritima 13
Jespák malý Calidris minuta 20
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 14
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 4
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Sluka lesní Scolopax rusticola 18
Slučka malá Lymnocryptes minimus 18
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 9
Bekasina větší Gallinago media 17
Bekasina otavní Gallinago gallinago 20
Vodouš malý Xenus cinereus 13
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 17
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 13
Pisík obecný Actitis hypoleucos 20
Pisík americký Actitis macularius 1
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 21
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 9
Vodouš rudonohý Tringa totanus 21
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 17
Vodouš bahenní Tringa glareola 21
Vodouš tmavý Tringa erythropus 19
Vodouš šedý Tringa nebularia 21
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 10
Běhulík plavý Cursorius cursor 13
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 15
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 9
Nody obecný Anous stolidus 4
Racek tříprstý Rissa tridactyla 19
Racek Sabinův Xema sabini 3
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 17
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 21
Racek malý Hydrocoloeus minutus 20
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 13
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 19
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 16
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 15
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 13
Racek bouřní Larus canus 20
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 7
Racek mořský Larus marinus 19
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 14
Racek polární Larus glaucoides 9
Racek stříbřitý Larus argentatus 20
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 21
Racek středomořský Larus michahellis 20
Racek arménský Larus armenicus 12
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 19
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 16
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 20
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 12
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 12
Rybák západoafrický Thalasseus albididorsalis 2
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 18
Rybák malý Sternula albifrons 18
Rybák arabský Sternula saundersi 9
Rybák nejmenší Sternula antillarum 1
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 6
Rybák rajský Sterna dougallii 5
Rybák obecný Sterna hirundo 20
Rybák bělolící Sterna repressa 10
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 17
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 18
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 20
Rybák černý Chlidonias niger 19
Chaluha velká Stercorarius skua 12
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 16
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 15
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 17
Alkoun malý Alle alle 4
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 12
Alkoun úzkozobý Uria aalge 17
Alka malá Alca torda 16
Alkoun obecný Cepphus grylle 17
Papuchalk severní Fratercula arctica 15
Faeton vlnkovaný Phaethon aethereus 6
Potáplice malá Gavia stellata 19
Potáplice severní Gavia arctica 19
Potáplice lední Gavia immer 16
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 8
Buřníček žlutonohý Oceanites oceanicus 2
Buřníček běločelý Pelagodroma marina 2
Albatros černobrvý Thalassarche melanophris 3
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 6
Buřňáček severní Hydrobates leucorhous 5
Buřňáček madeirský Hydrobates castro 3
Buřňák lední Fulmarus glacialis 13
Buřňák madeirský Pterodroma madeira 2
Buřňák desertský Pterodroma deserta 2
Buřňák šedý Calonectris diomedea 14
Buřňák atlantský Calonectris borealis 7
Buřňák temný Ardenna grisea 6
Buřňák velký Ardenna gravis 3
Buřňák severní Puffinus puffinus 9
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 9
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 7
Buřňák ománský Puffinus persicus 7
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Boydův Puffinus boydi 2
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 6
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Zejozob africký Anastomus lamelligerus 4
Čáp černý Ciconia nigra 20
Čáp simbil Ciconia abdimii 7
Čáp bílý Ciconia ciconia 20
Terej bílý Morus bassanus 16
Terej maskový Sula dactylatra 9
Terej červenonohý Sula sula 3
Terej žlutonohý Sula leucogaster 11
Kormorán malý Microcarbo pygmaeus 18
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 20
Kormorán chocholatý Gulosus aristotelis 16
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 6
Ibis skalní Geronticus eremita 10
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 17
Kolpík bílý Platalea leucorodia 19
Bukač velký Botaurus stellaris 17
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 19
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 20
Volavka proměnlivá Butorides striata 11
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 18
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 9
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 18
Volavka popelavá Ardea cinerea 20
Volavka obrovská Ardea goliath 1
Volavka červená Ardea purpurea 19
Volavka bílá Ardea alba 20
Volavka prostřední Ardea intermedia 8
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 20
Volavka přímořská Egretta gularis 13
Kladivouš africký Scopus umbretta 5
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 17
Pelikán africký Pelecanus rufescens 4
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 13
Orlovec říční Pandion haliaetus 20
Luněc šedý Elanus caeruleus 16
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 10
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 16
Včelojed lesní Pernis apivorus 19
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 12
Sup krahujový Gyps rueppellii 1
Sup bělohlavý Gyps fulvus 17
Sup hnědý Aegypius monachus 16
Sup ušatý Torgos tracheliotus 10
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 16
Orel křiklavý Clanga pomarina 19
Orel volavý Clanga clanga 14
Orel nejmenší Hieraaetus pennatus 16
Orel stepní Aquila nipalensis 15
Orel iberský Aquila adalberti 12
Orel královský Aquila heliaca 19
Orel skalní Aquila chrysaetos 18
Orel damaní Aquila verreauxii 9
Orel jestřábí Aquila fasciata 13
Jestřáb gabar Micronisus gabar 2
Krahujec šikra Accipiter badius 5
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 8
Krahujec obecný Accipiter nisus 20
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 20
Moták pochop Circus aeruginosus 21
Moták pilich Circus cyaneus 21
Moták severoamerický Circus hudsonius 1
Moták stepní Circus macrourus 19
Moták lužní Circus pygargus 20
Luňák červený Milvus milvus 21
Luňák hnědý Milvus migrans 20
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 3
Orel mořský Haliaeetus albicilla 20
Káně rousná Buteo lagopus 20
Káně bělochvostá Buteo rufinus 17
Káně lesní Buteo buteo 21
Sova pálená Tyto alba 15
Sýc rousný Aegolius funereus 17
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýček obecný Athene noctua 19
Sovice krahujová Surnia ulula 14
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 18
Výreček malý Otus scops 18
Výreček kyperský Otus cyprius 2
Výreček plavý Otus brucei 11
Výreček arabský Otus pamelae 9
Kalous ušatý Asio otus 20
Kalous pustovka Asio flammeus 20
Kalous africký Asio capensis 6
Výr velký Bubo bubo 19
Výr bledý Bubo ascalaphus 5
Výr arabský Bubo milesi 8
Puštík obecný Strix aluco 19
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 8
Puštík ománský Strix butleri 1
Puštík bělavý Strix uralensis 14
Puštík vousatý Strix nebulosa 9
Dudek chocholatý Upupa epops 20
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 5
Mandelík indický Coracias benghalensis 11
Mandelík sahelský Coracias abyssinicus 4
Mandelík hajní Coracias garrulus 16
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 12
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 2
Ledňáček obojkový Todiramphus chloris 3
Ledňáček říční Alcedo atthis 21
Rybařík pruhoprsý Megaceryle alcyon 2
Rybařík jižní Ceryle rudis 13
Vlha sahelská Merops viridissimus 3
Vlha arabská Merops cyanophrys 8
Vlha indická Merops orientalis 7
Vlha modrolící Merops persicus 13
Vlha pestrá Merops apiaster 20
Krutihlav obecný Jynx torquilla 20
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 17
Strakapoud arabský Dendrocoptes dorae 4
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 20
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 21
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 19
Strakapoud velký Dendrocopos major 20
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 15
Datel černý Dryocopus  martius 21
Žluna zelená Picus viridis 21
Žluna iberská Picus sharpei 10
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 21
Poštolka jižní Falco naumanni 16
Poštolka obecná Falco tinnunculus 21
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 18
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 10
Ostříž arabský Falco concolor 5
Dřemlík tundrový Falco columbarius 16
Ostříž lesní Falco subbuteo 20
Raroh jižní Falco biarmicus 9
Raroh velký Falco cherrug 17
Raroh lovecký Falco rusticolus 9
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 20
Mníšek šedý Myiopsitta monachus 8
Aratinga škraboškový Psittacara mitratus 2
Aratinga červenolící Psittacara erythrogenys 2
Alexandr velký Psittacula eupatria 7
Alexandr malý Psittacula krameri 16
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 10
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 21
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 13
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 14
Ťuhýk menší Lanius minor 17
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 17
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 9
Ťuhýk obecný Lanius collurio 20
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 7
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Zelenáček červenooký Vireo olivaceus 2
Žluva hajní Oriolus oriolus 20
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 11
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 14
Sojka obecná Garrulus glandarius 20
Straka iberská Cyanopica cooki 13
Straka obecná Pica pica 21
Straka severoafrická Pica mauritanica 9
Straka asirská Pica asirensis 4
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 19
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 13
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 18
Kavka obecná Coloeus monedula 21
Vrána domácí Corvus splendens 14
Havran polní Corvus frugilegus 20
Vrána černá Corvus corone 21
Vrána šedá Corvus cornix 20
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 16
Krkavec velký Corvus corax 21
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 12
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 19
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 6
Sýkora uhelníček Periparus ater 21
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 21
Sýkora temná Poecile lugubris 15
Sýkora laponská Poecile cinctus 13
Sýkora babka Poecile palustris 21
Sýkora lužní Poecile montanus 20
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 13
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 21
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 21
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 20
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 20
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 13
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 10
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 13
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 12
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 13
Skřivan zpěvný Mirafra javanica 6
Skřivan lesní Lullula arborea 19
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 20
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 15
Chocholouš obecný Galerida cristata 20
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 6
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 16
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 12
Skřivánek adenský Calandrella eremica 4
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 16
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 11
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 14
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 8
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 11
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 6
Bulbul červenouchý Pycnonotus jocosus 3
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 8
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 12
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 15
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 11
Břehule říční Riparia riparia 19
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 7
Břehule skalní Hirundo rupestris 16
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 15
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 21
Jiřička obecná Delichon urbicum 21
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 17
Cetie jižní Cettia cetti 18
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 12
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 21
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 19
Budníček západní Phylloscopus bonelli 12
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 14
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 13
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 5
Budníček tlustozobý Phylloscopus schwarzi 3
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček perský Phylloscopus neglectus 9
Budníček větší Phylloscopus trochilus 21
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 8
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 8
Budníček menší Phylloscopus collybita 21
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 7
Budníček zelenokřídlý Phylloscopus umbrovirens 4
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 7
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 14
Budníček severní Phylloscopus borealis 9
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 20
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 13
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 14
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 12
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 20
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 10
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 11
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 19
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 20
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 13
Sedmihlásek západní Iduna opaca 11
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 10
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 9
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 15
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 21
Cvrčilka pruhovaná Helopsaltes certhiola 1
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 19
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 20
Cvrčilka zelená Locustella naevia 20
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 17
Prinie obecná Prinia gracilis 13
Prinie jihoasijská Prinia lepida 7
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 21
Pěnice slavíková Sylvia borin 21
Pěnice vlašská Curruca nisoria 19
Pěnice pokřovní Curruca curruca 21
Pěnice jemenská Curruca buryi 4
Pěnice arabská Curruca leucomelaena 11
Pěnice mistrovská Curruca hortensis 11
Pěnice dlouhozobá Curruca crassirostris 13
Pěnice pouštní Curruca deserti 7
Pěnice malá Curruca nana 12
Pěnice severoafrická Curruca deserticola 11
Pěnice černolící Curruca mystacea 11
Pěnice turecká Curruca ruppeli 13
Pěnice kyperská Curruca melanothorax 5
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 15
Pěnice bělohrdlá Curruca melanocephala 18
Pěnice západní Curruca iberiae 7
Pěnice ligurská Curruca subalpina 4
Pěnice vousatá Curruca cantillans 14
Pěnice hnědokřídlá Curruca communis 21
Pěnice brýlatá Curruca conspicillata 15
Pěnice sardinská Curruca sarda 2
Pěnice kaštanová Curruca undata 13
Pěnice baleárská Curruca balearica 2
Sýkořík vínoprsý Suthora webbiana 1
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 11
Mesie čínská Leiothrix lutea 3
Argie irácká Argya altirostris 10
Argie afghánská Argya huttoni 4
Argie akáciová Argya fulva 11
Argie arabská Argya squamiceps 13
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 21
Králíček obecný Regulus regulus 21
Králíček madeirský Regulus madeirensis 5
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 21
Brhlík turecký Sitta krueperi 11
Brhlík americký Sitta canadensis 2
Brhlík korsický Sitta whiteheadi 2
Brhlík skalní Sitta neumayer 17
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 10
Brhlík lesní Sitta europaea 21
Zedníček skalní Tichodroma muraria 20
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 21
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 19
Majna chocholatá Acridotheres cristatellus 1
Majna břehová Acridotheres ginginianus 6
Majna obecná Acridotheres tristis 15
Majna barmská Acridotheres burmannicus 3
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 13
Špaček obecný Sturnus vulgaris 21
Špaček černý Sturnus unicolor 15
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 3
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 14
Drozd zpěvný Turdus philomelos 21
Drozd brávník Turdus viscivorus 21
Drozd cvrčala Turdus iliacus 19
Kos černý Turdus merula 21
Drozd jemenský Turdus menachensis 4
Drozd kvíčala Turdus pilaris 21
Kos horský Turdus torquatus 17
Drozd rezavokřídlý Turdus eunomus 2
Pěvec černý Cercotrichas podobe 9
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 12
Lejsek šedý Muscicapa striata 21
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 3
Červenka obecná Erithacus rubecula 21
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 10
Slavík tmavý Luscinia luscinia 16
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 20
Slavík modráček Luscinia svecica 20
Slavík Kalliopin Calliope calliope 1
Lejsek malý Ficedula parva 18
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 7
Lejsek atlaský Ficedula speculigera 1
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 19
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 20
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 8
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 21
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 21
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 12
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 6
Skalník malý Monticola rufocinereus 4
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 15
Skalník modrý Monticola solitarius 18
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 21
Bramborníček africký Saxicola torquatus 4
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 10
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 21
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 6
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 20
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 5
Bělořit rezavoprsý Oenanthe bottae 4
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 13
Bělořit kápový Oenanthe monacha 11
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 15
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 13
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 11
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 11
Bělořit kyperský Oenanthe cypriaca 2
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 10
Skalníček černoocasý Oenanthe melanura 14
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit skalní Oenanthe finschii 12
Bělořit maghrebský Oenanthe halophila 4
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 13
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 6
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 14
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 10
Bělořit černý Oenanthe leucura 13
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 10
Skorec vodní Cinclus cinclus 19
Strdimil nilský Hedydipna metallica 11
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 12
Strdimil zářivý Cinnyris habessinicus 11
Strdimil fialový Cinnyris asiaticus 12
Vrabec plavý Carpospiza brachydactyla 12
Vrabec skalní Petronia petronia 13
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 10
Vrabec polní Passer montanus 21
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 18
Vrabec italský Passer italiae 13
Vrabec domácí Passer domesticus 21
Vrabec kapverdský Passer iagoensis 2
Vrabec pouštní Passer simplex 8
Vrabec moabský Passer moabiticus 12
Snovač etiopský Ploceus galbula 11
Snovač černohlavý Ploceus melanocephalus 5
Snovač jihoasijský Ploceus manyar 2
Snovač africký Euplectes afer 4
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 11
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 13
Panenka muškátová Lonchura punctata 1
Astrild oranžovolící Estrilda melpoda 1
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 11
Astrild sahelský Estrilda troglodytes 1
Astrild arabský Estrilda rufibarba 4
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 6
Vdovka černobílá Vidua macroura 3
Pěvuška podhorní Prunella collaris 16
Pěvuška skalní Prunella ocularis 10
Pěvuška modrá Prunella modularis 20
Konipas luční Motacilla flava 20
Konipas citronový Motacilla citreola 19
Konipas horský Motacilla cinerea 21
Konipas bílý Motacilla alba 21
Linduška velká Anthus richardi 2
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 18
Linduška dlouhozobá Anthus similis 11
Linduška luční Anthus pratensis 20
Linduška lesní Anthus trivialis 20
Linduška olivová Anthus hodgsoni 1
Linduška rudokrká Anthus cervinus 18
Linduška horská Anthus spinoletta 20
Linduška skalní Anthus petrosus 17
Linduška kanárská Anthus berthelotii 12
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 21
Pěnkava africká Fringilla spodiogenys 4
Pěnkava madeirská Fringilla maderensis 3
Pěnkava pankanárská Fringilla canariensis 5
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 8
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 4
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 20
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 20
Hýl křivčí Pinicola enucleator 11
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 21
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 10
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 5
Hýl trubač Bucanetes githaginea 13
Hýl mongolský Bucanetes mongolicus 2
Hýl rudý Erythrina erythrina 17
Hýl velký Carpodacus rubicilla 7
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 21
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 12
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 10
Zvonohlík arabský Crithagra rothschildi 4
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 9
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 17
Konopka obecná Linaria cannabina 20
Konopka šedohlavá Linaria yemenensis 4
Čečetka zimní Acanthis flammea 19
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 16
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 13
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 6
Křivka skotská Loxia scotica 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 21
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 21
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 8
Zvonohlík korsický Carduelis corsicana 2
Zvonohlík královský Serinus pusillus 11
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 21
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 12
Čížek lesní Spinus spinus 21
Ostružka severní Calcarius lapponicus 15
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 17
Strnad luční Emberiza calandra 21
Strnad obecný Emberiza citrinella 21
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 16
Strnad pustinný Emberiza buchanani 5
Strnad šedý Emberiza cineracea 10
Strnad zahradní Emberiza hortulana 16
Strnad šedokrký Emberiza caesia 12
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 17
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 12
Strnad saharský Emberiza sahari 12
Strnad skalní Emberiza tahapisi 11
Strnad malinký Emberiza pusilla 14
Strnad tajgový Emberiza rustica 9
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 15
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 21
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Lesňáček zlatotemenný Setophaga aestiva 2
Celkem 9741