Registrované druhy 2024

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška tmavá (Branta bernicla) Jiří Šírek
  Emil Janeček 29.1.24 jezero Most
  Jáchym Tesařík 30.1. jezero Most
  Jiří Tesařík 4. 2. Most
  Patrik Spáčil
  Štěpán Vidner jezero Most 5.2.2024
  Matouš Vlček 25.2.2024 Ředický rybník (PA)
  Tomáš Kedzior 26.2.2024 Horní Ředice
  Jan Grünwald
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.1.2024 - Drnholec (BV, JM), 3.2.2024 - 4 ex., Pasohlávky (BO, JM)
  Matouš Vlček 7.1.2024 Pole u Koclířova(JI)
  Pavel Albert 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Pavel Shromáždil 13.1. - pole, Drnholec (BV, JHM)
  Karel Šimeček 20.1. - Pasohlávky (BO)
  Eliška Malcová 4. 2. 2024 - Pasohlávky
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Pohořelice - Nová Ves BI,JHM)
  Emil Janeček 4.2.24 Sušany
  Libor Schröpfer 7. 2. Úherce (PS)
  Libor Goláň 10.2. Sušany , pole
  Jiří Tesařík 17. 2. Malý Volešek
  Jáchym Tesařík 17.2. Pištín
  Zbyněk Chromek 28.01. Ostrožská N.Ves (birds)
  Jan Grünwald
  Michal Javůrek 7.2.2024, Nýřany, (PS)
Berneška velká (Branta canadensis) Karel Šimeček 11.4. - Svatobořice-Mistřín (HO)
  Emil Janeček 27.1.24 Nechranice (ves)
  Jáchym Tesařík 30.1. Březno
  Štěpán Vidner Nechranice 5.2.2024
  Jiří Tesařík 19. 2. Buštěhrad
  Janetta a Pavel Hastíkovi Bartošovice, 2.3.2024
  Patrik Spáčil
  Zbyněk Chromek 17.03. Bartošovice
  Robert Javorský 23.3. Břve
  Daniel Benák 26.3., Břve
  Michal Javůrek 24.2.2024, Žižice, (KD)
  Libor Schröpfer 30. 3. VN Jesenice (CH)
  Zdeněk Abrahámek 1.4.2024 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK)
  Lumír Pilch 8.3.2024 Bartošovice
  Ondřej Boháč Kozmice 31.3.
  Matouš Vlček
  Eliška Malcová 11. 5. 2024 - Bartošovice
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Karel Šimeček 20.1. - Pasohlávky (BO)
  Emil Janeček 14.1.24 Volevčice
  Matouš Vlček 23.1.2024 Vltava České Budějovice(JI)
  Lenka Křížová Višnové
  Robert Doležal 3.2.2024 - Pasohlávky (BO, JM)
  Pavel Albert 20.1. ř. Vltava, Č.B.
  Janetta a Pavel Hastíkovi Podhorník, 4.2.2024
  Lumír Pilch 3.2.2024 Jistebník
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Pohořelice-Nová Ves BI,JHM)
  Zdeněk Souček 8.2. Žiželice (KO)
  Libor Goláň 16.2. Bohdanečský rybník
  Zbyněk Chromek 25.02. Jistebník
  Jan Grünwald
  Jakub Hrdlička 16.3. Břístev
  Jiří Tesařík 1. 4. Labe u Čelákovic
  Jáchym Tesařík 1.4. Čelákovice
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Emil Janeček 27.1.24 Vikletice
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Hevlín (ZN,JHM)
  Jiří Mach 17. 2., Hevlín (ZN)
  Zdeněk Souček 21.2. Hevlín (ZN) 7 ex.
  Tomáš Oplocký okres Olomouc
  Patrik Spáčil
  Tomáš Kedzior 26.2.2024 Náklo
  Karel Šimeček 14.3. - Svatobořice-Mistřín (HO)
  Matouš Vlček 16.3.2024 Dubňany(JM)
  Libor Goláň pole Mistřín 23.3.2024
  Ondřej Boháč Náklo, OL 22.2.
  Jiří Šírek
  Tomáš Baldrián
  Jiří Tesařík 20. 4. Svatobořice-Mistřín
  Eliška Malcová 21. 4. 2024 - Mistřín
  Milan Janoušek
  Josef Chytil
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jan Grünwald
  Libor Goláň 6.1. jezero Milada
  Jakub Hrdlička 13.1. Milada
  Emil Janeček 1.1.24 jezero Milada
  Libor Schröpfer 27. 1. jez. Milada (UL)
  Václav John 27.1.2024 - 1 ex., jezero Milada (UL, US)
  Martina Kišelová 27.1.2024 Milada (Ústí n. L.)
  Matouš Vlček 28.1.2024 Milada(US)
  Štěpán Vidner jezero Milada 9.2.2024
  Robert Javorský 14.2. Jezero Milada
  Jiří Tesařík 6. 3. Milada
  Michal Javůrek 24.2.2024, j. Milada, (UL)
Turpan černý (Melanitta nigra) Marek Přidal Medard, 1.1.2024
  Pavel Shromáždil 1.1. - štěrkoviště, Troubky (PR,OLK)
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Abrahámek Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK)
  Eliška Malcová 2.1. 2024 - Troubecké jezero
  Štěpán Vidner jezero Milada 3.1.2024
  Josef Chytil
  Matouš Vlček 2.1.2024 Troubecké jezero(OL)
  Lumír Pilch 4.1.2024 Troubky
  Jiří Šírek
  Jan Grünwald
  Michal Javůrek 1.1.2024, j. Medard, (SO)
  Jaroslav Zeman 7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Troubecké jezero
  Libor Goláň 6.1. jezero Milada
  Jáchym Tesařík 10.1. jezero Medard
  Jiří Tesařík 10. 1. Medard
  Emil Janeček 1.1.24 jezero Milada
  Tomáš Kedzior 1.1.2024 Troubecké jezero
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Lumír Pilch 3.1.2024 Dolní Benešov
  Tomáš Oplocký Grygov 4.1.
  Jan Grünwald
  Libor Goláň 6.1. jezero Most
  Karel Šimeček 11.1.- Ostrožská Nová Ves (UH)
  Zdeněk Abrahámek 5.1.2024 Grygov (OC,OLK)
  Pavel Shromáždil 14.1. - štěrkoviště, Ostrožská Nová Ves (UH,ZLK)
  Patrik Spáčil
  Emil Janeček 10.1.24 jezero Milada
  Matouš Vlček 28.1.2024 Milada(US)
  Robert Doležal 28.1.2024 - 2 ex., Tovačov (PR, OL)
  Jiří Mach 28. ledna, Troubecké jezero, Tovačov
  Janetta a Pavel Hastíkovi Dolní Benešov, 27.1.2024
  Jiří Tesařík 29. 1. Milada
  Robert Javorský 3.2. jezero Most
  Jiří Šírek
  Tomáš Kedzior 16.2.2024 Tovačov - Annín
  Jaroslav Zeman 25.2.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero
  Marek Přidal Tovačov, 9.3.2024
  Pavel Kunetek
  Petr Andrýsek Tovačov pískovna
  Josef Chytil
  Ondřej Boháč Dolní Benešov 31.3.
  Milan Janoušek
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Daniel Benák 30. 3., Mušlov
  Libor Goláň 30.3. Nový rybnik u Mikulova
  Robert Doležal 1.4.2024 - Nový ryb., Mikulov (BV, JM)
  Karel Šimeček 1.4. - Mušlov (BV)
  Emil Janeček 6.4.24 Nový r. u Mikulova
  Lumír Pilch 14.5.2024 Jistebník
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Patrik Spáčil
  Zdeněk Abrahámek 1,5,2024 Vlkoš (PR,OLK)
  Pavel Shromáždil 1.5. - louže v poli, Vlkoš (PR,OLK)
  Jiří Šírek
  Tomáš Kedzior 1.5.2024, Vlkoš
  Tomáš Oplocký Vlkoš…
  Marek Přidal Vlkoš, 4.5.2024
  Lumír Pilch 5.5.2024 Vlkoš
  Josef Chytil
  Janetta a Pavel Hastíkovi Vlkoš, 8.5.2024
  Libor Goláň 8.5. Vlkoš
Jespák písečný (Calidris alba) Jiří Šírek
Bekasina větší (Gallinago media) Patrik Spáčil
  Matouš Vlček 14.4.2024 Hrabanovská Černava (ST)
  Eliška Malcová 18. 4. 2024 - Olomoucko
  Pavel Brandl Hrabanovská Černava
  Daniel Benák 11. 5., Rzy
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Patrik Spáčil
  Tomáš Kedzior 4.5.2024, Vrbátky
  Lenka Křížová Raksicke louky
Rybák malý (Sternula albifrons) Eliška Malcová
  Patrik Spáčil
  Lumír Pilch 1.5.2024 Studénka
  Janetta a Pavel Hastíkovi Studénka, 2.5.2024
  Pavel Shromáždil 1.5. - rybníky u Studénky (NJ,MOK)
  Tomáš Kedzior 1.5.2024, Velký Bědný rybník
  Karel Šimeček 20.5.-Lednice (BV)
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) Helena Doležalová
  Štěpán Vidner pískovna Zálezlice 3.1.2024
  Robert Doležal 1.1.2024 - Pasohlávky (BO, JM)
  Jan Grünwald
  Josef Chytil
  Libor Goláň 12.1. Nové Mlýny
  Vladimír Volf
  Jiří Mach 20. ledna, v. n. Nové Mlýny II (BV)
  Karel Šimeček 20.1. - Dolní Věstonice (BV)
  Emil Janeček 7.1.24 pískovna Zálezlice
  Jaroslav Zeman 19.1.2024, Ivaň, soutok Jihlavy a Svratky
  Jiří Tesařík 27. 1. Praha-Troja
  Lenka Křížová VDNM
  Zdeněk Abrahámek 29.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM)
  Eliška Malcová 4. 2. 2024 - VDNM
  Patrik Spáčil
  Pavel Brandl 17.2. NV
  Jáchym Tesařík 17.2. Vrbenské rybníky
  Zdeněk Souček 21.2. Dolní Věstonice (BV)
  Robert Javorský 26.2. Dolní Věstonice
  Petr Andrýsek 3.3.2024 Vrbenské rybníky
  Pavel Albert 13.2. r. N. Vrbenský (CB)
  Michal Javůrek 24.2.2024, Zálezlice, (ME)
  Daniel Benák 31.3., Zarostlý
  Tomáš Baldrián
  Matouš Vlček 25.4.2024 Vrbenské rybníky (JI)
  Jakub Hrdlička 27.4. Hlohovec
  Marek Přidal Vrbenské rybníky, 1.5.
  Tomáš Oplocký Tovačov
  Milan Janoušek
Volavka červená (Ardea purpurea) Matouš Vlček 11.5.2024 NPR Slanisko u Nesytu (JM)
  Eliška Malcová 11. 5. 2024 - Sedlec u Mikulova
  Patrik Spáčil
Orel královský (Aquila heliaca) Pavel Shromáždil 13.1. - pole, Drnholec (BV,JHM)
  Jaroslav Zeman 13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník
  Vladimír Volf
  Robert Doležal
  Jiří Mach 20. ledna, Pasohlávky + Perná (BV)
  Libor Goláň Nové Mlýny 20.1.
  Lenka Křížová Pristpo
  Eliška Malcová 2. 2. 2024 - Nesyt
  Patrik Spáčil
  Karel Šimeček 9.2. - Kněždub (HO)
  Jiří Tesařík 21. 2. Nové Mlýny
  Zdeněk Souček 20.2. Brod nad dyjí (BV)
  Marek Přidal Nové Mlýny, 3.3.2024
  Jan Grünwald
  Zdeněk Abrahámek 15.3.2024 Nesyt (BV,JHM)
  Jiří Šírek
  Ondřej Boháč Dyjákovice 30.1.
  Emil Janeček 5.4.24 Nesyt
  Šárka Odvářková Ořechov
  Tomáš Oplocký Věrovany
  Milan Janoušek
  Matouš Vlček
  Josef Chytil
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Tomáš Oplocký Olomoucko 4.1.
  Zdeněk Abrahámek 4.1.2024 Olomoucký kraj (OLK)
  Jiří Lehký 4.4. Mionší
  Tomáš Kedzior 1.5.2024, Podhoří
Moták stepní (Circus macrourus) Lumír Pilch 5.5.2024 Oldřišov
  Emil Janeček 25.4.24 Bříza
  Jiří Tesařík 29. 5. Martiněves
Výreček malý (Otus scops) Patrik Spáčil 24.4. Olomouc
  Tomáš Oplocký Majetín
  Tereza Kauzálová 5.5.2024, Pastvisko u Nesytu
  Zdeněk Abrahámek 5.5.2024 Valtice, (BV,JHM)
  Matouš Vlček 10.5.24 Olomouc
  Tomáš Kedzior 10.5.2024, Olomouc
  Lumír Pilch 11.5.2024 Ostrava
  Eliška Malcová
  Robert Doležal 12.5.2024 - Popice (BV, JM)
  Pavel Brandl 20.5, Jinonice
  Janetta a Pavel Hastíkovi Ostrava, 11.5.2024
  Štěpán Vidner Praha Jinonice, 22.5.2024
  Jiří Tesařík 24. 5. Praha-Jinonice
  Libor Goláň Hotel Flora, Olomouc 9.6.
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Libor Goláň 12.1. Klentnice
  Pavel Shromáždil 13.1. - Pastorkův lom, Perná (BV,JHM)
  Jiří Mach 20. ledna, Perná (BV)
  Robert Doležal 21.1.2024 - Moravský kras (BK, JM)
  Zdeněk Abrahámek 29.1.2024 Pálava, Pastorkův lom (BV,JHM)
  Dušan Řezáč
  Eliška Malcová 3. 2. 2024 - Pavlov
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Souček 20.2. Klentnice Pastorkův lom (BV)
  Robert Javorský 25.2. Klentnice
  Josef Chytil
  Marek Přidal Pavlov, 2.3.2024
  Jan Grünwald
  Matouš Vlček 17.3.2024 Martinka(JM)
  Šárka Odvářková 1.3.24 Pastorkův lom
  Milan Janoušek
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Daniel Benák 1. 5., Sněžka, 4 ex.
  Matouš Vlček 15.6.24 Sněžka
  Eliška Malcová
Konipas citronový (Motacilla citreola) Patrik Spáčil
  Lumír Pilch 15.4.2024 Jistebník
  Libor Goláň
  Eliška Malcová
  Tomáš Oplocký Vrbátky
  Emil Janeček 4.5.24 Předbuz
  Tomáš Kedzior 4.5.2024, Vrbátky
  Pavel Brandl 8.5. Přebuz
  Štěpán Vidner Rolava, Přebuz, 9.5.2024
  Jiří Mach 13.5., Lánský rybník, Svitavy (PA)
  Milan Janoušek
Linduška úhorní (Anthus campestris) Tomáš Oplocký Zbudov 10.4.
  Ondřej Boháč Mydlovary 10.4.
  Patrik Spáčil